Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

Wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ślubowanie i Pasowanie Uczniów klas pierwszych
6 listopada 2023

Ślubowanie i Pasowanie Uczniów klas pierwszych

13 października był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej 238 nr 238 im. Christo Botewa w Warszawie, ponieważ odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie Uczniów klas pierwszych13 października był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej 238 nr 238 im. Christo Botewa w Warszawie, ponieważ odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie Uczniów klas pierwszych.

Czytaj więcej o: Ślubowanie i Pasowanie Uczniów klas pierwszych
Przejdź do - Lekcja wychowawcza w klasie 6a
23 października 2023

Lekcja wychowawcza w klasie 6a

Klasa 6a uczestniczyła w  lekcji wychowawczej o tematyce II wojny światowej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia oryginalnych pamiątek  z okresu okupacji (zdjęcia, dokumenty), a podczas projekcji fragmentów filmu "Fajna Ferajna",  posłuchać świadectw uczestników Powstania Warszawskiego.

4 października 2023

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W tym roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 naszej szkole udało się uzyskać dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych dla uczniów klas 1-8. Już we wrześniu, w głosowaniu nasi uczniowie zdecydują  jakie książki (powieści, komiksy, mangi, baśnie) mamy zakupić do biblioteki szkolnej. 

Czytaj więcej o: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejdź do - Jak nie czytam jak czytam
12 czerwca 2023

Jak nie czytam jak czytam

W środę 7 czerwca dzieci z klas 0-3 brały udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam jak czytam".  Na terenie boiska szkolnego uczniowie przez 15 minut czytali swoje ulubione lektury lub słuchali czytanej przez nauczyciela książki. W ten sposób staraliśmy się pobić rekord  z ubiegłych lat dołączając do czytających szkół, przedszkoli i bibliotek w całej Polsce. W tym roku w naszej szkole w akcję włączyło się 151 osób, mamy nadzieję że za rok dołączą do nas klasy 4-8 i będzie nas jeszcze więcej. 

Przejdź do - Czytamy i dyskutujemy w bibliotekach szkolnych...
22 maja 2023

Czytamy i dyskutujemy w bibliotekach szkolnych...

W ramach projektu „Czytamy i dyskutujemy w bibliotekach szkolnych o ważnych dla nastolatków sprawach”  klasy 7a i 7b spotkały się z panem Kacprem Chyłą z Fundacji Civis. 

Czytaj więcej o: Czytamy i dyskutujemy w bibliotekach szkolnych...
Przejdź do - Wielkanocne spotkanie w Domu Seniora
4 kwietnia 2023

Wielkanocne spotkanie w Domu Seniora

Klasa 2b odwiedziła mieszkańców Domu Pracownika Służby Zdrowia. Z okazji zbliżających się świąt Wielkiejnocy uczniowie przygotowali uroczysty występ, wręczyli kolorowe pisanki i złożyli życzenia.